Firma rekomendowana przez Urząd Miasta Krakowa

Ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła

Program Czyste Powietrze przeznaczony jest dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych. Oferujący dotację na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją.

Celem programu Czyste Powietrze jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez istniejące domy jednorodzinne. Ponadto poprawa efektywności energetycznej jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Program zakłada wyeliminowanie min. 3 mln starych kotłów w istniejących budynkach oraz montaż 1 mln niskoemisyjnych źródeł ciepła w nowo budowanych domach. Dodatkowo przewiduje się wykonanie termomodernizacji 4 mln budynków.

Dla kogo?

Program skierowany jest do właścicieli/współwłaścicieli domów jednorodzinnych (lokali mieszkalnych) lub takich, które uzyskały odbiór techniczny. Ponadto program skierowany jest do osób posiadających lokale wydzielone, posiadające wyodrębnioną księgę wieczystą.

Zakres wsparcia 

Priorytetem w ramach tego programu jest wymiana źródeł ciepła starej generacji, opalanych paliwem stałym na potrzeby c.o. lub c.w.u. Następnie po spełnieniu warunków w/w istnieje możliwośc skorzystania
z dotacji na termomodernizację - wymianę instalacji grzewczej, rekuperację lub fotowoltaikę. Pamiętać należy, iż nie można w tym przypadku korzystać równocześnie z dotacji w ramach programu Mój Prąd.

Kwota dofinansowania

Maksymalna kwota dotacji dla wnioskodawcy z dochodem rocznym poniżej 100 000 zł wynosi 30 tys. złotych (w ramach podstawowego poziomu finansowania). Natomiast w przypadku osób, których dochód na jedną osobnę w gospodarstwie domowym nie przekracza  1400 zł/mce lub 1960zł/mce (gospodarstwo jednoosobowe) uzyskać mogą do 37 tys. złotych. 

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

Program przewiduje dofinansowanie m.in. na: 
- wymianę tradycyjnych źródeł ciepła (starych kotłów oraz piecy na paliwa stałe) jak i zakupienie oraz montaż nowych źródeł ciepła (jeżeli tylko spełniać będą warunki programu CP);
- termomodernizację (ocieplenie budynku mieszkalnego, wymianę stolarki okiennej lub drzwiowej lub bramy garażowej);
- rekuperację
- instalację C.O. i C.W.U. wraz z kolektorami. 

 

Szczegółowe warunki dofinansowania programu Czyste Powietrze

Maksymalne koszty kwalifikowane, od których liczona zostaje wysokość dotacji wynoszą - 53 tys. zł. Natomiast minimalna wartość kosztów kwalifikowanych w ramach programu to kwota - 7 tys. zł. 

Wnioski nalezy składać z dochodem z  PITu za przed ostatni rok do 31.04, a od 01.05 już z PITem za rok poprzedni. Okres realizacji przedsięwzięcia wynosi do 30 miesięcy od daty złożenia wniosku o dofinansowanie. 

Wysokość dotacji uzależniona jest od miesięcznego dochodu na osobę w gospodarstwie domowym. Warunki programu CP przewidują siedem grup w zależności od wielkości dochodu

dlaczego warto?

Audyt energetyczny

1

Poznasz aktualny stan energetyczny swojego domu.

2

Usprawnisz złożenie wniosku i rozliczenie dotacji.

3

Ograniczysz koszty planowanych inwestycji.

4

Zmniejszysz zużycie energii w swoim domu.

Jak pozyskać dotację?

1. Kontakt

Skontaktuj się z nami - Porozmawiamy o Twoich potrzebach co do termomodernizacji domu.

2. Audyt

Zamów audyt energetyczny lub instalację CO - Wypełnimy za Ciebie wniosek, skompletujemy dokumentację i załatwimy formalności w urzędach.

3. Montaż

Zleć nam kompleksową usługę - Jesteśmy generalnym wykonawcą wszystkich prac termomodernizacyjnych.

4. Rozliczenie

Rozlicz dotację bezgotówkowo - Korzystając z naszych usług, nie musisz angażować własnych środków przed pozyskaniem dotacji.

KONTAKT

Skontaktuj się z nami teraz

Zgłoś się na bezpłatne
i niezobowiązujące konsultacje


Administratorem Państwa danych osobowych jest LEVADA Sp. z o.o.
z siedzibą w Krakowie, ul. Rydla 57/2.
W każdej sprawie dotyczącej przetwarzania danych osobowych można się z nami kontaktować pod nr tel.
514 123 036 lub 12 345 02 08, poprzez wiadomość e-mail na adres biuro@levada.pl bądź przez formularz znajdujący się obok.
Dane osobowe będą przez nas przetwarzane w celu umożliwienia przedstawienia naszej oferty handlowej. Informujemy, iż przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych osobowych, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, usunięcia, sprostowania, a także złożenia sprzeciwu.

Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się tutaj:
OCHRONA DANYCH

W GÓRĘ