Kiedy kocioł gazowy to najlepsze rozwiązanie?

Zacznijmy od podstaw i kluczowego pytania – dlaczego właściwie warto wymienić ogrzewanie w naszym domu na gazowe? Okazuje się, że niezbyt częsta konieczność serwisowania pieca czy jego ekologiczne działanie to nie jedyne zalety tego rozwiązania. Przyjrzyjmy się więc innym ważnym czynnikom, które przemawiają na korzyść kondensacyjnego kotła gazowego.

Wysoka sprawność i oszczędność
Kocioł gazowy kondensacyjny jest następcą tradycyjnego kotła gazowego. To bardzo nowoczesne i oszczędne urządzenie niemal w całości zamienia energię zawartą w paliwie gazowym w ciepło, wykorzystywane do ogrzewania domu i zapewnienia ciepłej wody użytkowej. Innowacyjna konstrukcja tego kotła umożliwia osiąganie bardzo wysokiej sprawności – powyżej 100%. Jak to możliwe? Kocioł kondensacyjny jest wyposażony w specjalny wymiennik ciepła, który kondensuje parę wodną zawartą w spalinach, powstających podczas jego pracy. Tym sposobem odzyskuje on energię, która w zwykłych kotłach ulatuje wraz ze spalinami przez komin, a następnie wykorzystuje ją do ogrzewania. Dzięki temu z jednej porcji paliwa uzyskujemy więcej ciepła niż w przypadku innych kotłów, a to przekłada się nam bezpośrednio na niższe rachunki za ogrzewanie domu.

Wygoda i bezpieczeństwo
Ważną zaletą ogrzewania gazowego jest też to, że piece na gaz nie wymagają obsługi, ponieważ wszystko odbywa się w nich automatycznie. To istotny argument dla osób, które cenią sobie komfort i niezawodność systemu grzewczego w domu. Brak konieczności schodzenia do kotłowni w celu wyrzucania popiołu oraz doglądania źródła ciepła to największe zalety kotłów gazowych. Szczególnie doceniają to osoby aktywne zawodowo, dla których czas to pieniądz, jak i osoby starsze, którym tradycyjna obsługa pieca może sprawiać trudność.
Dodatkową zaletą łatwej obsługi automatyki kotła oraz jego szybkiej reakcji na zmianę ustawień jest możliwość obniżania temperatury w pomieszczeniach w porze nocnej lub kiedy nie ma nikogo w domu.
Dzięki automatycznej pracy takiego systemu grzewczego nie ma niebezpieczeństwa, że w kotle wygaśnie, a my wrócimy po pracy do wyziębionych pomieszczeń. W piecach gazowych ustawiamy po prostu optymalną dla nas temperaturę i cieszymy się domowym ciepłem o każdej porze dnia i nocy. Możemy też spać spokojnie, gdyż zamknięta komora spalania w kotle kondensacyjnym eliminuje ryzyko przedostania się do pomieszczeń tlenku węgla (czadu).

Czystość i oszczędność miejsca
Kotły gazowe kondensacyjne nie zajmują dużo miejsca. Po ich zainstalowaniu w piwnicy lub kotłowni można w tych pomieszczeniach bez problemu urządzić dodatkowo schowek czy pralnię, co w przypadku tradycyjnego kotła na paliwo stałe nie było możliwe, z uwagi na niezbędne miejsce do przechowywania opału (węgla, drewna itp.). Wiąże się to również z czystością pomieszczeń.

Dodatkowo przy spalaniu gazu nie pozostaje, jak w przypadku kotłów na paliwa stałe, brudzący pył z węgla czy drewna. Nie powstają też odpady jak popiół bądź żużel, więc rozwiązuje się tym samym problem ich wynoszenia.
Ponadto procesowi spalania przy ogrzewaniu domu gazem towarzyszy znacznie niższa emisja tlenków azotu i węgla oraz dwutlenku węgla, w porównaniu z węglem czy olejem opałowym. W domu mamy więc czysto i przy okazji nie dymimy trującymi produktami spalania. Jednym słowem, schludnie i ekologicznie, bez smogu i zmartwień.

Podsumujmy korzyści z posiadania kotła gazowego:

  • wygoda użytkowania, możliwość ustawienia temperatury dla różnej pory dnia i nocy
  • oszczędność czasu, brak konieczności doglądania kotła co kilka godzin
  • bezpieczeństwo użytkowania
  • oszczędność i wysoka sprawność urządzeń, powyżej 100% dzięki kondensacji
  • możliwość montażu w niewielkim pomieszczeniu, nawet w łazience lub kuchni w przypadku kotła dwufunkcyjnego
  • rozwiązanie ekologiczne, nie zanieczyszczające środowiska

Zyskaj dotację na kocioł gazowy i zacznij ogrzewać dom wygodnie i oszczędnie!
Jeśli masz już dość codziennego schodzenia do kotłowni i doglądania pieca, brudu i niewdzięcznego obowiązku wynoszenia popiołu czy corocznej konieczności zadbania o opał na zimę, skorzystaj z dotacji na wymianę pieca, wybierając wygodne i ekologiczne rozwiązanie. Chciałbyś przeczytać o kosztach wymiany takiego pieca? Piszemy o tym tutaj <<

Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Pomożemy Ci w pozyskaniu dofinansowania i fachowo doradzimy w zakresie całej instalacji. Nasi instalatorzy sprawdzą wszystko na miejscu i zaproponują najlepsze dla Twojej nieruchomości rozwiązanie, dopasowane do Twoich potrzeb.

Wypełnij poniższy formularz i umów się na spotkanie, by skorzystać z profesjonalnego doradztwa firmy Levada, również w zakresie dofinansowania wymiany ogrzewania, np. z Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Miasta Krakowa.

Zainstaluj kocioł gazowy i ciesz się tanim ogrzewaniem!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *