„Ogrzej się z TAURONEM”

„Ogrzej się z TAURONEM” to program, dzięki któremu zyskasz do 3 940 zł dopłaty do wymiany ogrzewania na bardziej efektywne źródło ciepła

Dla kogo?

Program dotacji do wymiany ogrzewania „Ogrzej się z TAURONEM” to ekologiczny projekt, który umożliwia otrzymanie dofinasowania do wymiany ogrzewania . Możesz skorzystać z dopłaty jeśli jesteś właścicielem lub współwłaścicielem domu jednorodzinnego i chcesz wymienić stare źródło ciepła na nowe.

Dofinansowanie obejmuje zakup instalacji pompy ciepła lub gazowego kotła kondensacyjnego. Jeśli skorzystasz z programu „Ogrzej się z TAURONEM” możesz starać się również o środki z innych programów wsparcia wymiany źródeł ciepła (np. Czyste Powietrze czy dotacja gminna) i zwiększyć sumę swojego dofinansowania.

Ile dotacji możesz otrzymać?

Skorzystaj z możliwości połączenia kilku dotacji, zapisz się już dziś, a my przeprowadzimy Cię przez cały proces.
Wysokość dofinansowania „Ogrzej się z TAURONEM” zależna jest od wieku budynku.

Od czego zależy wysokość dofinansowania?

1) od montowanego urządzenia – najwyższe dofinansowania dotyczą pomp ciepła
2) od roku budowy budynku – im budynek starszy tym wyższe dofinansowanie.

Sprawdź jakie warunki musisz spełnić, żeby skorzystać z programu „Ogrzej się z TAURONEM”?

Program „Ogrzej się z TAURONEM” jest skierowany do osób fizycznych, którzy są właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych. Program funkcjonuje na obszarze województwa dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, oraz obszarze obsługiwanym przez Partnera technicznego, który realizuje zlecenie instalacji.

Na co mogę otrzymać dotację?

Dotowane są przedsięwzięcia, polegające na wymianie istniejących, nieefektywnych źródeł ciepła, wykorzystywanych do celów ogrzewania lub przygotowania ciepłej wody użytkowej na nowe źródła ciepła. charakteryzujące się wyższą klasą efektywności energetycznej, tzw. urządzenia jedno lub dwu-funkcyjne, służące do:

  • ogrzewania budynków lub
  • ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej

Do dotowanych przez TAURON urządzeń należą:

  • pompy ciepła napędzane elektrycznie
  • gazowe kotły kondensacyjne

Nie są dotowane inwestycje, których wynikiem jest montaż urządzenia przeznaczonego tylko do podgrzania ciepłej wody użytkowej np.: pompy ciepła CWU.

Z Levadą możesz połączyć cztery dotacje i obniżyć koszt nowego źródła ciepła

Pomożemy Ci w formalnościach i dobraniu urządzenia

Ponadto przypominamy również o lokalnych uchwałach antysmogowych, które nakładają na mieszkańcach zakaz spalania paliw niskiej jakości (w tym: węglem kamiennym, węglem brunatnym, mułem i wilgotnym drewnem). 

Terminy wymiany kotłów i pieców w województwie małopolskim: 
Do 1 stycznia 2023 mieszkańcy województwa małopolskiego będą musieli pozbyć się kotłów niespełniających wymogów emisyjnych żadnej z klas normy PN-EN 303-5:2012 oraz pieców i kominków niespełniających kryteriów emisji ekoprojektu lub kryterium sprawności min. 80%.
Od 1 stycznia 2027 nie będzie już można użytkować kotłów spełniających wymogi emisyjne klas 3. i 4. w/w normy.

Do 1 stycznia 2022 mieszkańcy województwa śląskiego będą musieli pozbyć się kotłów eksploatowanych ponad 10 lat od daty produkcji lub nieposiadających tabliczki znamionowej (niespełniających norm emisji żadnej z klas PN-EN 303-5:2012).

Do 1 stycznia 2024 mieszkańcy województwa śląskiego będą musieli pozbyć się kotłów eksploatowanych od 5 do 10 lat od daty produkcji (niespełniających norm emisji żadnej z klas PN-EN 303-5:2012).
Od 1 stycznia 2028 nie będzie można użytkować kotłów spełniających wymogi emisyjne klas 3. i 4. normy PN-EN 303-5:2012

Jako partner techniczny TAURON Sprzedaż otrzymaliśmy możliwość zaoferowania naszym klientom ekstra dotacji do wymiany źródła ciepła. Do tego dobierzemy odpowiednie i opłacalne ogrzewanie gazowe lub pompę ciepła.

Chcesz zrobić pierwszy krok po dopłatę z programu „Ogrzej się z TAURONEM”?