Pompa ciepła Kołton Airkompakt

Powietrzna pompa ciepła Kołton Airkompakt z ekologicznym czynnikiem chłodniczym (propan).

Nowość na rynku instalacyjnym. Opisaliśmy czym się różni od dostępnych już na rynku pomp ciepła.

Dlaczego Kołton Airkompakt jest odpowiednią pompą do grzania wody, chłodzenia i ogrzewania pomieszczeń? I czy to nie górnolotne słowa, rzucone od marketingowca?!

Po pierwsze jej konstrukcja i system sterowania. Służące do pracy urządzenia w optymalnych warunkach. Przy minimalnym wykorzystaniu dodatkowego źródła ciepła, jak np. grzałek elektrycznych.

Po drugie, jako chłodziwo został wykorzystany czynnik R290 (propan) o niskim poziomie wpływu na środowisku. Nie niszczący warstwy ozonowej, osiągający optymalne wyniki pompy. Posiada najlepsze właściwości termodynamiczne spośród dotąd stosowanych.

Trzeci argument, stojący za Kotłon Airkompakt to wskaźniki COP (nic innego jak współczynnik wydajności) wyższe nawet o 20-40%, przy temperaturach zewnętrznych wahających się od -7°C do -25°C. Przekłada się to bezpośrednio na zużycie energii. Pompa ciepła musi pracować przez większą liczbę godzin w ciągu dobowym, gdy temperatury spadają poniżej zera, a tym samym szybciej zachodzi wychłodzenie budynku.

Pompa ciepła powietrze -woda Kołton Airkompakt doskonale sprawdzi się  zarówno w budynkach nowych, jak i modernizowanych.

Został również zmieniony sam wygląd wentylatora – od teraz w bardziej nowoczesnej i gustowniejszej odsłonie, przypominającej plaster miodu oraz dwustopniowe gięcia na bokach obudowy. Dla wymagających to czwarty argument, stojący za wyborem Kołton Airkompakt. Pompa ciepła posiada zabezpieczenia przeciwzamrożeniowe, takie jak mata kauczukowa oraz podwójne amortyzatory. Dzięki czemu cicho pracuje oraz odbija promieniowanie ciepła.  Podwójna izolacja utrzymuje ciepło, nawet przy -20C na zewnątrz. 

Pompa ciepła Kołton Airkompakt posiada również serwis producenta do 200 km od Jabłonki (głównej siedziby Kołton). Natomiast w przypadku klientów posiadających budynki wykraczające poza ten obszar – możną liczyć na wyszkolonych lokalnych serwisantów.

Dodatkową ciekawostką jest fakt, że pompa powstała w oparciu o współpracę przy konstrukcji wraz z naukowcami z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Pompa ciepła Kołton Airkompakt posiada jeszcze wiele innych cech oraz właściwości. Według nas te powyższe stanowią jej solidny fundament. Odróżniający od pozostałych pomp, dostępnych na rynku instalacyjnym.

Umów się na bezpłatną konsultację i dobór odpowiedniej pompy dla Twojego domu!

Musieliśmy stanąć na głowie, żeby to zrobić ale się udało. Od producentów otrzymacie 2 lata – my odwracamy tę cyfrę i dajemy pełne 5 lat gwarancji.

Uszkodzenia i awarie są niezwykle rzadkie, a biorąc pod uwagę doświadczenie naszych wyspecjalizowanych ekip jeszcze rzadsze. Mimo to chcemy, żebyś miał pewność, że możesz liczyć na nas niezależnie od tego co się stanie.

Wykonany przez nas montaż, tak samo jak dostarczone urządzenia, objęte zostają 5 letnią Wzmocnioną Gwarancją Levada.