Wykorzystaj ciepłe powietrze z kotłowni do podgrzewania wody

Pompa ciepła do c.w.u. serii SHP-A 220/300 Plus została nagrodzona przez jury wyróżnieniem Plus X Award.

Inteligentna technologia, która wykorzystuje ciepło odpadowe lub ciepło z powietrza zewnętrznego. To bezpłatne źródło energii, dzięki któremu można uzyskać gorącą wodę dla całego gospodarstwa domowego. Tak właśnie działa pompa ciepła do c.w.u.

Niezależność z pompą ciepła

Produkując ciepłą wodę ze źródeł odnawialnych, pompa ciepła do c.w.u. jest szybkim i wygodnym rozwiązaniem. Często domowe piwnice są mimowolnie ogrzewane za pomocą kotła albo innych urządzeń elektrycznych, które emitują dużo ciepła. Zamiast marnować tę energię, pompa ciepła do c.w.u. przechwytuje ją. W rezultacie do 70% energii potrzebnej do przygotowania gorącej wody można pobrać z krążącego powietrza. Tak uzyskana energia służy do efektywnego ogrzewania wody użytkowej, a jej pobranie z pomieszczenia wpływa niezwykle korzystnie na osuszanie powietrza wewnętrznego, zabezpiecza przed wilgocią oraz pomaga zachować prawidłowy klimat budynku.

Wygodna w zakupie – łatwa w instalacji

Pompa ciepła do c.w.u. może być uruchomiona przy minimalnych kosztach instalacji, ponieważ jest gotowa do natychmiastowego działania. Wystarczy podłączyć ją do wody. Urządzenie wyposażone zostało w wentylator, który zasysa powietrze z otoczenia i usuwa nadmiar ciepła. Uzyskana energia jest następnie wykorzystywana do ogrzewania wody w zintegrowanym zbiorniku.

Odporne na przyszłość

Szczególnie atrakcyjne jest stosowanie pomp ciepła ciepłej wody z generowaną energią elektryczną z systemu fotowoltaicznego. Z jednej strony zauważalnie zwiększają one własną konsumpcję, a z drugiej strony sprawiają, że ciepła woda jest prawie za darmo. Modele SHP-A 300 X Plus i SHP-F 300 X Premium można doskonale połączyć z systemem zarządzania energią SMA Sunny Home Manager, dzięki czemu oferują odpowiednie rozwiązanie dla maksymalnego zwiększenia wydajności.