POMPA CIEPŁA – wykorzystaj ciepłe powietrze z kotłowni

Inteligentna technologia, która wykorzystuje ciepło odpadowe lub ciepło z powietrza zewnętrznego. Pompa ciepła to bezpłatne źródło energii, dzięki któremu można uzyskać gorącą wodę dla całego gospodarstwa domowego. Tak właśnie działa pompa ciepła do ciepłej wody użytkowej.

Pompa ciepła do c.w.u. serii SHP-A 220/300 Plus została nagrodzona przez jury wyróżnieniem Plus X Award.

Niezależność z pompą ciepła

Produkując ciepłą wodę ze źródeł odnawialnych, pompa ciepła do c.w.u. jest szybkim i wygodnym rozwiązaniem. Domowe piwnice są często mimowolnie ogrzewane za pomocą kotła albo innych urządzeń elektrycznych, emitujących dużą ilość ciepła. Zamiast marnować tę energię, pompa ciepła do c.w.u. przechwytuje ją. W rezultacie do 70% energii potrzebnej do przygotowania gorącej wody można pobrać z krążącego powietrza. Tak uzyskana energia służy do efektywnego ogrzewania wody użytkowej, a jej pobranie z pomieszczenia wpływa niezwykle korzystnie na osuszanie powietrza wewnętrznego, zabezpiecza przed wilgocią oraz pomaga zachować prawidłowy klimat budynku.

Pompa ciepła wygodna w zakupie i łatwa w instalacji

Pompa ciepła do c.w.u. może zostać uruchomiona przy minimalnych kosztach instalacji, ponieważ jest gotowa do natychmiastowego działania. Wystarczy podłączyć ją do wody. W skład urządzenia wchodzi wentylator, zasysający powietrze z otoczenia i usuwający nadmiar ciepła. Następnie uzyskaną energię wykorzystuje się do ogrzewania wody w zintegrowanym zbiorniku.

Odporne na przyszłość

Szczególnie atrakcyjne jest stosowanie pomp ciepła ciepłej wody z generowaną energią elektryczną z systemu fotowoltaicznego. Z jednej strony zauważalnie zwiększają one własną konsumpcję, a z drugiej strony sprawiają, że ciepła woda jest prawie za darmo. Modele SHP-A 300 X Plus i SHP-F 300 X Premium można doskonale połączyć z systemem zarządzania energią SMA Sunny Home Manager, dzięki czemu oferują odpowiednie rozwiązanie dla maksymalnego zwiększenia wydajności.

Umów się na bezpłatną konsultację z doradcą!

Ekipa fachowców zajmie się profesjonalnym wdrożeniem projektu instalacji grzewczej w wybranej przez Ciebie lokalizacji. Skompletujemy niezbędne elementy, a następnie przeprowadzimy montaż w taki sposób, aby cała instalacja była jak najmniej widoczna. Technicy doradzą również optymalne poprowadzenie wszystkich przewodów, aby jakiekolwiek przeróbki w budynku ograniczyć do absolutnego minimum.